Afërdita Demaku është ndër këngëtaret më të dashura për publikun, sidomos të asaj të muzikës popullore.

Afërdita njihet edhe si një grua shumë elegante. Ajo është shumë aktive në rrjetet sociale, ku bën postime nga më të ndryshmet.

Tashmë edhe vajza e saj po këndon bashkë me nënën dhe po kanë mjaftë shumë angazhime.

Edhe sonte ato kanë shkuar në një dasmë, nga ku kanë publikuar një foto së bashku.Si gjithmonë, nënë e bijë po duken mjaftë elegante me fustanat e tyre të bukur.