Këngëtarja Afërdita Demaku është njëra nga këngëtaret më të dashura të muzikës popullore, shkruan OnAir

Në çdo projekt këngëtarja arrin të grumbullojë miliona klikime në YouTube.

Projekti më i ri i këngëtares  mban titullin “Kush të don më shumë se motra” dhe ende pa kaluar shumë kohë nga publikimi kjo këngë ka arritur afro 2 milionë klikime, këto statistika kanë treguar se sa shumë është pëlqyer kjo këngë tek gjithë ata që pëlqejnë këngëtaren.

Teksi i kësaj kënge është realizuar nga  Besim Bunjaku ndërsa  Muz & Ork : Miti Geci Violin: Mentor Sylejmani

Një këngë me një tekst të veçantë të cilën e sjelli një vokal i veçantë si Afërdita Demakut nuk kishte si të mos gëzonte këtë sukses.

“Kush të don më shumë se motra” tematika e një kënge e cila kuptohet qysh në rreshtat e parë.

 

Tani kur po afrohen festat e fundivitit kuptojmë se këngëtarja do të jetë e pranishme edhe në xhirimet e produksionit më produktiv VIZIONI LIBONIA.

Andaj surprizat nuk do të ndalen nga këngëtarja./OnAir