Now Reading
Akullore me banane shumë e shijshme

Akullore me banane shumë e shijshme

Akullore me banane shumë e shijshme

 

Receta:

Përbërësit: për 4 persona:

1 kg banane,

150 g sheqer,

1 portokall,

1 limon.

See Also

Përgatitja:

Shtrydhni portokallin dhe limonin, hidheni lëngun në një tenxhere, shtoni sheqerin dhe treteni këtë në zjarr të dobët. Hiqeni para se të arrijë pikën e zierjes. Qëroni bananet dhe tundni në mixer. Hidheni purenë e bananeve në sherbet. Përzjejini për një kohë të gjatë dhe hidheni në makinën e akullores për rreth 20 minuta.

Ju bëftë mirë!/OnAir

What's Your Reaction?
Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Scroll To Top