Angela Martini është një nga modelet më të përfolura në shtypin rozë.

Duke qenë aktive në rrjete sociale modelja shqiptare publikon foto dhe video nga më të ndryshmet.Në një të fundit që ka zgjedhur të ndajë me ndjekësit në Instastory, ajo shfaqet mjaft e ‘nxehtë’, gjersa vë dorën në pjesën intime.

Ndryshe, Angela tash e një kohë është shpërngulur në SHBA ku po jeton së bashku me bashkëshortin e saj, Dragus Savulescu.