Bebe Rexha është një nga këngëtaret më të suksesshme dhe më të komentuara në show biz-in botëror.

Krahas suksesit të saj në karrierën muzikore, ajo komentohet jashtëzakonisht shumë edhe për paraqitjet skenike e postimet në rrjete sociale.
Së fundmi këngëtarja shqiptare me famë botërore ka befasuar me dukjen. Me një palë komplete ngjyrë të kaltër, ajo duket më shumë si një ‘shpend’, e që s’po duket aspak bukur.