Bleona Qereti shquhet për jetën luksoze.

Këngëtarja shqiptare ka vendosur të largohet paksa nga Amerika.
Ajo ka vendosur t’i kalojë disa ditë pushimi në Itali, gjegjësisht në ishullin Isola Di La Maddalena.

Bleona shihet në një jaht teksa bën stila e ku shkruan: Pershendes te gjithe ata qe I dua dhe me duan. Arushi Mara!