Raportohet se Milani dhe Juventusi kanë arritur marrëveshje që e sheh Leonardo Bonuccin të rikthyer në Torino, kurse Mattia Caldara kalon te Milani, ashtu sikurse Gonzalo Higuai i cili do të lëvizë në formë huazimi.

Bonucci ka kërkuar me ngulm rikthimin në Torino vetëm 12 muaj pasi u largua për t’u bashkuar me Rossonerët.

Sky Sport Italia raporton se është gjetur tashmë marrëveshja në parim nga dy skuadrat për atë që do të jetë një shkëmbim mes dy skuadrave.

Marrëveshja ende nuk është arritur përfundimisht, por klubet kanë arritur që të pajtohen për vlerën e lojtarëve që i kanë përfshirë në këtë tratatië.

Gonzalo Higuain do të kalojë si huazi për 15 milionë euro te Rossonerët, edh pse nuk dihet nëse do të ketë opsionin e blerjes obligative nga Milani.

Një tjetër bllokadë mund të jetë paga e El Pipitas, pasi që ai nuk dëshiron të largohet nga Juventusi dhe nuk dëshiron që të ketë zbritje të pagës.