Italiani është një objektiv i fortë transferimi për skuadrën nga Bundesliga.
Reprezentuesi italian është nën kontratë deri në qershor të vitit 2020, por mund të largohet nga San Siro.

Është raportuar sot (e diel) në La Gazzetta dello Sport se klubit do t’u jepet një ndalim dyvjeçar i UEFA-s dhe 30 milionë euro gjobë.
Për mesfushorin italian interesim ka edhe nga dy skuadrat e mëdha italiane, Juventusi dhe Roma