40-vjeçari tani është një agjent i lirë, pasi kontrata e tij me Juventusin skadoi dje (e shtunë) pas 17 vjetësh në klubin italian.

Mediat në Itali dhe Francë raportojnë se testet mjekësore te Buffonit me PSG-në janë rezervuar për javën e ardhshme.

Me kontratën e tij, Buffon pritet të fitojë tetë milionë euro në sezon plus bonuse të lidhura me paraqitjet.