Xhudistet kosovare, Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi kanë rrëmbyer medalje të arta në Lojërat Mesdhetare.

Ato kanë arrit që ta ngren flamurin e Kosovës në majë, në lojërat që janë mbajtur në Spanjë, njofton Klan Kosova.

Lajmin se Gjakova dhe Krasniqi janë shpallur kampione në kategeoritë e tyre e ka dhënë trajneri I Përfaqësueses së Kosovës në Xhudo, Driton Kuka.

“Dy të arta”.

“Lojërat Mesdhetare Disi e Nora na bën krenar. Në shtetin e Spanjës dy herë u njoftuan me shtetin tonë të ri”, ka shkruar Kuka në Facebook.