Ajo nuk është ndalur duke punuar qysh kur ka nxjerrë në treg albumin që mbanë pikërisht emrin e saj.

Dhe, Dua Lipa me sa duket këtë të diele ka shijuar goxha shumë kohën për të cilën kishte nevojë, përderisa kishte dalë bashkë me të dashurin e saj Isaac Carew në Primrose Hill të Londrës.Këngëtarja 22-vjeçe dukej qartë se ishte në majat e kënaqësisë, përderisa bënte aktivitet fizike në park dhe madje u ulu mbi prehrin e të dashurit që të shkëmbenin puthje mes vete.

Ajo i kishte lënë flokët e saja të lëshuara përderisa kishte përdorur një gamë glamuroze të makijazhit  e cila ia nxirrte në pah fytyrën e  saj të bukur.