Olta Gixhari është njëra ndër aktoret më seksi shqiptare.
Aktorja është goxha aktive në rrjete sociale, përmes së cilave ajo shfaqet tejet atraktive.

Mëngjesin e sotëm, Olta e nisi me një imazh tejet provokuese nga shtrati, me këmishë nate kishte ngritur këmbët sipër.

Bjondina seksi kohë pas kohe bën veprimin e ngjashëm dhe me fotografi të tilla ‘çmend’ ndjekësit.