Kryeminstri i Shqipërisë, Edi Rama është duke mbajtur një konferencë për media pas takimeve që ka pasur me disa nga figurat politike në Kosovë, shkuan OnAIr

Ai ka vendosur që në fillim të konferencës të tregojë mbështetjen e tij për presidentin Thaçi dhe kryetarin e PDK-së, Veselin.

Rama ka shtuar se duhet të kuptohet një herë e mirë që Kosova ishte viktima dhe jo agresori siç po pretendohet./OnAir