Sot në orët e hershme të mëngjesit ka ndërruar jetë basketbollisti i Kosovës, Gazmend Sinani.

Ai pas një aksidenti ku ishin të përfshirë 4 basketbollistë të Kosovës, nuk mundi t’i mbijetojë plagëve të marra.

Sinani ishte një Basketbollist i kombëtares së Kosovës dhe ishte duke zhvilluar edhe stërvitje me kombëtaren