Kombëtarja e futbollit e Argjentinës gjatë mbrëmjes së kaluar përjetoi një nga humbjet më të këqija në histori, pavarësisht faktit se ka një nga gjeneratat më të mira të udhëhequr nga Lionel Messi.

Argjentina është gjunjëzuar para Kroacisë duke pësuar humbje me rezultat prej 3-0 dhe tani, një ndeshje para përfundimit të fazës së grupit, fati saj mund të varet prej ndeshjes së sotme mes Islandës dhe Nigerisë.
“Lojtarët nuk janë përshtatur, projekti ka dështuar”, tha Sampaoli në një konferencë shtypi, por që u kritikua tej mase prej mediave gjersa ndërhyri sulmuesi, Sergio Aguero.
“Lejoni njeriun të flas se çfarë të dojë”, iu përgjigj Aguero zgjedhësit të kombëtares argjentinase.