Tashmë bërja e simbolit të shqiponjës në Kampionatin Botëror në Rusi duket se është bërë trend.

Pas Xherdan Shaqirit dhe Granit Xhakës (si dhe Stephan Lichtsteiner) të Zvicrës që festuan me shqiponjë golat kundër Serbisë, këtë gjest e ka përsëritur sot edhe një futbollist i Arabisë.

Është Salem Al-Dawsari, ai i cili në minutën e 90-të i ka sjell fitoren Arabisë Saudite kundër Egjiptit me golin e tij, njofton Klan Kosova.

Festën e golit të tij, Al-Dawsari e ka nisur me shqiponjë.

Për më shumë ndiqni pamjet: