Gili është ndër këngëtaret më të dashura për publikun e muzikës popullore dhe asaj zbavitëse.

Ajo pos për këngët e saj, shquhet edhe për stilin dhe elegancën.

Gili është aktive në rrjetet sociale, ku bën postime nga më të ndryshmet.

Sot Gili ka publikuar një fotografi në të cilën po duket tejet e bukur dhe elegante