Now Reading
Gurabija me drithëra

Gurabija me drithëra

Gurabija me drithëra

 

Receta:

125 gr gjalpë ose margarinë
gjysme gote vaj vegjetal
1 gotë të çajit sheqer pluhur
2.5 luge te gjelles niseshte misri
miell

Përmebi:

250 gr çokokrem
gjysme gote vaj vegjetal
kornfleksa drithëra

Përgatitja:

Në një enë të thellë i hedhim të gjithë përbërësit njërën me tjetrën. Nga glazura formojmë topa të vegjël, dhe i vendosim në tepsi për pjekje.

See Also

Gurabija e dalura nga furra i lëmë të ftohen, çokokremin dhe vajin vegjetal e derdhim në një tenxhere për ngrohje.

Gurabijat i zhytim në çokokremin e përgatitur dhe kornfleksat e grirë. Pas ftohjës do të jenë të gatshme për shërbim.

Ju bëftë mirë!

What's Your Reaction?
Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Scroll To Top