Select Page

Humanisti Halil Kastrati nuk e ka ndërmend të ndalet, shkruan OnAir

Pas shumë ndihmave që ka arritur që të sigurojë falë shoqatës së tij “Jetimat e Ballkanit” ka arritur që të gëzojë edhe një familje tjetër shqiptare. Ai përmes rrjetit social Instagram ka treguar që tashmë edhe një familje që kishte mbetur pa kulm mbi kokë tashmë do të bëhet me shtëpi.

“E gezofshi shtepine e re 😊

Te rrenqethet trupi nga gezimi i tyre

Familja 7 anetareshe e Ajet Asllani nga fshati Gerdoc ne komunen e Podujeves u be me shtepi te re

Gjendja e tyre ishte shume e rende dhe perveç varferis se madhe kjo familje perballet edhe me semundje te ndryshme

Ne ja dhuruam çelesat e shtepise se re si dhe djalit te madh te kesaj familje ja lidhem nje rroge mujore prej 100 euro

Bamires Zoti ju shperblefte”, ka shkruar Kastrati në Instagram//OnAir