Select Page
Debati me Edi Ramën që “traumatizoi” analistët nga Kosova

Debati me Edi Ramën që “traumatizoi” analistët nga Kosova

Para dy vitesh ishte organizuar një debat në Televizionin KlanKosova, debat në të cilin ishin prezentë edhe analistë dhe gazetarë nga Kosova.

Ky nuk ishte vetëm një debat i zakonshëm por një debat i cili do të mbahet mend gjatë nga ata të cilët ishin në rolin e panelistëve në këtë debat.

Në rolin e panelistit kryesor në këtë debat ishte kryeministri Shqiptar Edi Rama, i cili do të mbahen mend për atë se si “deklasoi” analistët në këtë debat.

Ne kemi shkëputur një fragment të pyetjes së një studenti,të cilën Rama e vlerësoi më shumë se pyetjet e të gjithë analistëve.

Shihni videon në vijim:

Sjellja gjentile e Ramiz Lladrovcit për Valdete Idrizin

Sjellja gjentile e Ramiz Lladrovcit për Valdete Idrizin

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci , është treguar gjentelmen gjatë Konventës së PDK-së.

Pas fjalës që ka mbajtur ish-kandidatja e PDK-së për kryetare të Mitrovicës, Valdete Idrizi, Lladrovci është ofruar pranë foltores duke ia dhënë dorën Idrizit dhe pastaj e ka shoqëruar atë për pak hapa.

Lladorvci është njëri nga politikanët e Kosovës që njihet për veprimet e tij të veçanta dhe pa komplekse.

Hikmet Ulmu! Kur Atifete Jahjages i “shkonte” nerva Hikmeti

Hikmet Ulmu! Kur Atifete Jahjages i “shkonte” nerva Hikmeti

Sigurisht se shumë prej jush mbani mend një nga “Oopsat” më të mëdhenjë të Atifete Jahjages që kanë dalur në publik.

Bëhen fjalë për frazë e cila u bë aq e njohur për publikun, dhe e cila është shkurt “Himet Ulmu”.

Këtë fjalë e kishte thënë atë kohë presidentja Jahjaga gjatë një interviste për shtyp ku dikush nga stafi i saj me këtë emër po i pengonte asaj që të zhvillonte normalisht intervistën.

Ju mund ta shihni këtë insert në vijim:

“Talky Walky” bën që Veseli të ndërpret për pak kohë konferncën për media

“Talky Walky” bën që Veseli të ndërpret për pak kohë konferncën për media

Diçka e papritur ka ndodhur në konferencën e të parit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli.

Veseli ishte në një konferencë për shtyp kur një nga rekorderët e gazetarëve kishte filluar të lëshonte melodi e cila po pengonte kreun e kuvendit të mbante konferencë.

Këtë insert mjaf interesant mund ta shihni në videon në vijim :

Kamberi : Lugina mund t’i bashkohet Kosovës nëse arrihet një konsensu politik në Prishtinë

Kamberi : Lugina mund t’i bashkohet Kosovës nëse arrihet një konsensu politik në Prishtinë

Në emisionin “Studio e Hapur” në Radio Televizionin e Kosovës këtë herë i ftuar ishte Shaip Kamberi, Kryetari i Komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi.

Kamberi ka thënë se një ide e tillë si korrigjimi i kufijve ngrit entuziazmin sidomos në rrethanat politike që jetojnë shqiptarët atje, që i nënshtrohen diskriminit.

Ai ka thënë se Lugina e Preshevës mund t’i bashkohet Kosovës nëse arrihet një konsesus politik për këtë në Prishtinë.

Deklarat e Hoxhës që po shpërndahet me të madhe në rrjetet sociale

Deklarat e Hoxhës që po shpërndahet me të madhe në rrjetet sociale

Dihet qartë se asnjëra nga fetë në botë nuk e përkrahë orientimin homoseksual. E ashpër me këtë kategori është edhe feja islame, e për këtë tregon edhe një hoxhë i cili para disa vite ka folur për këtë dukuri.

Sipas hoxhës, Irfan Salihu, populli shqiptar nuk ka pasur asnjëherë homoseksual dhe as politikanë të cilët kanë përkrahë daljen në shesh të komunitetit LGBT, transmeton Magazina.al

Sipas tij, homoseksualizmi është sëmundje dhe nuk mund ta tolerojë një sëmundje të tillë që njerëzit e të njejtës gjini me u martu dhe me u mbyll lloji njerëzor.

Për më shumë ndiqni dekratën e imamit e dhënë para disa vite, e cila po shprëndahet sot pasi në Prishtinë u mbajt parada e dytë e komunitetit LGBT.