Select Page
Nuk duhet humbur një potpuri si kjo e Afërdita Demakut dhe Dona Janovës në bashkëpunim me Vizioni Libonia!

Nuk duhet humbur një potpuri si kjo e Afërdita Demakut dhe Dona Janovës në bashkëpunim me Vizioni Libonia!

Afërdita Demaku dhe Dona Janova janë padyshim një dyshe shumë e veçantë e skenës muzikore shqiptare që gjithmonë arrijnë suksese me secilin projekt si solo apo edhe bashkëpunim, shkruan OnAir

Ato në bashkëpunim me produksionin Vizioni Libonia kanë arritur që të jenë shumë të suksesshme edhe me potpurinë që e kanë kënduar në xhirimet e Vitit të Ri tek produksioni Vizioni Libonia të cilët gjithmonë arrijnë që sjellin këngë të prekin majat e suksesit.

Edhe kjo e listuar më poshtë nuk duhet humbur për asgjë në botë./OnAir

Këto janë baladat më të suksesshme të Daim Lales në bashkëpunim me Vizioni Libonia!

Këto janë baladat më të suksesshme të Daim Lales në bashkëpunim me Vizioni Libonia!

Një ndër këngëtarët që gjithmonë diskografisë shqiptare i ka dhuruar balada të dashurisë, shkruan OnAir

Madje projektet e tij janë konsideruar gjithmonë dedikime prekëse kushtuar dashurisë pa fund të lumtur.

Është ky këngëtari i njohur Daim Lala i cili me secilën baladë ka arritur rekorde klikimesh.

Në vijim i keni të listuara disa nga baladat më të suksesshme të Daim Lalës./OnAir

Engjëllusha Salihu gjithmonë me projekte muzikore me tematika të veçanta!

Engjëllusha Salihu gjithmonë me projekte muzikore me tematika të veçanta!

Listohet në mesin e këngëtarëve shumë të dashura shqiptare ani pse nuk ka shumë kohë që është bërë pjesë e skenës muzikore shqiptare, shkruan OnAir

Është kjo këngëtarja e njohur Engjëllusha Salihu e cila ka pak ditë që ka publikuar projektin e saj më të ri me titull “Fejesa” dhe po arrin sukses të jashtëzakonshëm.

Këngëtarja e njohur gjithmonë ka arritur që me projektet e saja muzikore të sjell tematika të shumta të cilat janë gjithmonë të mirëpritura nga publiku shqiptar.

Fejesa titullohet projekti i fundit dhe ka arritur që të listohet menjëherë në mesin e këngëve më të dashura shqiptare

Para këtij projekti ajo kishte publikuar edhe projektin me titullin “Fustani i bardhë” një këngë që edhe sot e kësaj dite listohet në mesin e projekteve më të suksesshme të diskografisë shqiptare.

Këngëtarja e njohur Engjëllusha Salihu ka edhe disa bashkëpunime me nënën e saj Shyhrete Behlulin që konsiderohen bashkëpunimet më të suksesshme shqiptare.

Kujt i thotë të dua Kushtrim Dobra?

Kujt i thotë të dua Kushtrim Dobra?

Kushtrim Dobra edhe pse nuk ka shumë vite që e ka pushtuar skenën muzikore ai ka arritur të jetë njëri ndërë këngëtarët më të dëgjuar nga i gjithë publiku shqiptarë.

Ai përveç që ka realizuar projekte të shumëta, këndon edhe në dasma ku nën inerpretimin e tij dhezet atmosfera në maksimum.

Projekti i tij i fundit ‘Të dua’, të cilin e ka realizuar në bashkëpunim me produksionin VIZIONI LIBONIA, ka arritur ti marrë afër 1 milion klikime, duke mbetur si njëra ndër këngët më të dëgjuara nga ai.

Se në çfarë mënyre ja deikon këtë këngë dashurisë Kushtrim Dobra, dëgjojeni këngën në vazhdim./OnAir.

As më pak as më shumë për ty po bëjë lum! Një këngë e veçantë për dashurinë nga Shaqir Cërrvadiku

As më pak as më shumë për ty po bëjë lum! Një këngë e veçantë për dashurinë nga Shaqir Cërrvadiku

Shaqir Cërrvadiku njihet si njëri ndër këngëtarët më të dashur të estradës tonë shqiptare.

Edhe pse tash e një kohë nuk është i parnishëm në skenën muzikore, këngët e tij nuk reshtin së dëgjuari.

Në projektet që ai i ka realizuar i ka kënduar shumë temave që kanë qenë dhe janë aktuale në vendin tonë, shkruan OnAir.

Ai në këngën ‘Për ty po bajm lum’, të cilën ja ka kushtuar dashurisë e ka realizuar në bashkëpunim me produksionin VIZIONI LIBONIA, ku ka arritur të marrë mijëra klikime.

Për ta dëgjuar edhe ju këtë këngë të vjetër të këngëtarit  Shaqir Cërrvadikut për dashurinë klikoni në linkun e mëposhtëm./OnAir

Se njerëz të mirë mos me pas moti toka s’na kish majtë, kohë e re qysh e kemi pru moti toka na kish lëshu! Kështu ju këndon kohërave të vjetra Mahmut Ferati

Se njerëz të mirë mos me pas moti toka s’na kish majtë, kohë e re qysh e kemi pru moti toka na kish lëshu! Kështu ju këndon kohërave të vjetra Mahmut Ferati

Mahmut Ferati i ka kënduarë dhe i këndon vendit me aq shumë dashuri, sa që kur ti dëgjojmë këngët e tij na rrëqethet trupi nga tekstet e tij.

Ai me këngën ‘Toka s’na kish majtë’, ku e tregon ndryshimin në mes kohërave se qysh kanë ndryshuar tash, tu mos pas dashur njëri me tjetrin. Duke munguar respekti për njerëzit si dhe atë që pasuria disa persona i ka larguar nga vetëvetja e tyre.

Me këtë këngë ai ka arritur të marrë shumë njerëz afër veti, pasi që trajton një situatë që për shumë njerëz ngjallë shumë nostalgj.

Relizimin e kësaj kënge të veçantë këngëtari e ka bërë me produksionin e mirënjohur shqiptar VIZIONI LIBONIA./OnAir