Select Page
Astrit Mulaj një emër i suksesit në estradën shqiptare!

Astrit Mulaj një emër i suksesit në estradën shqiptare!

Astrit Mulaj është nga më të kërkuarit e gjeneratës së re në estradën tonë shqiptare, shkruan OnAir.

E kujtojmë me hitin e parë ‘Mos Motër’ që disa herë ka arritur miliona klikime, duke marrë zemrat e shumë njerzëve.

Një projekt tjetër që ëshë mirëpritur aq mirë nga publiku shqiptarë është këngë ‘Rrush o Rrush’, me të cilën këngë ka marrë më shumë se gjysmë milionë klikime.

Ai ka pasur bashkëpunim me këngëtaren e sukseseve të mëdha Gilin me këngën ‘Shpejt festove’, ku po edhe me këtë këngë ka arritur të marrë afër 1 milion klikime.

Astriti së fundmi ka sjellur në treg baladën e tij më të re ‘Boma hallall’, ku është mirëpritur po aq mirë sa edhe prjektet tjera ku besohet që edhe kjo do ta ketë suksesin e këngëve paraparake.

Tekstin e këngës ‘Boma  hallall’ e ka shkruar tekstshkruesi i mirënjohur shqiptarë Ilir Berani, poashtu edhe muzika është bërë nga ai ndërsa orkestrimin e ka bërë Virusi.

Ndërsa ne i dëshirojmë suksese dhe mirësearrdhje ne kanalin OnAir Music!/OnAir

Afërdita Demaku në ora 18:00 publikon “Qitja pikën”

Afërdita Demaku në ora 18:00 publikon “Qitja pikën”

Është këngëtare shumë e dashur për publikun, shkruan OnAIR

Në bagazhin e saj si këngëtare Afërdita Demaku ka të listuar shumë këngë të cilat janë rikthyer në hite. Këngëtarja para ca ditësh na ka treguar se ka qenë për pushime në Maldive.

Por kjo nuk qenka e gjitha. Afërdita Demaku nga Maldive ka sjell edhe videoklipin e saj më të ri që lansohet së bashku me këngën e saj më të re e cila mban titullin “Qitja Pikën”.

Ajo nga momenti kur e ka paralajmëruar këngën ka marrë komente shumë pozitive madje shumë fansa treguan se mezi presin hitin e ri të këngëtares.

Mos harroni në ora 18:00 publikohet kënga më e re nga Afërdita./OnAIR

Shqipe jam do të marrë shqiptarë tjetër kujt dashni si fal e du sofrën e du djepin du me i vesh dimit e jelekun! Engji dhe Shyhretja rekord të ri klikimesh me ‘Nuse kosovare’

Shqipe jam do të marrë shqiptarë tjetër kujt dashni si fal e du sofrën e du djepin du me i vesh dimit e jelekun! Engji dhe Shyhretja rekord të ri klikimesh me ‘Nuse kosovare’

Shyhrete Behluli dhe Engjëllusha Salihu janë dyshja më e dashur për të gjithë publikun shqiptarë, shkruan OnAir.

Ato më këngët aq të veçanta që ja kushtojnë çdo tematike të rëndësishme për të gjithë shqiptarët anë e mban botës, kanë  arritur të jenë këngëtaret më të pëlqyera në estradën shqiptare, duke marrë pas vete me miliona klikime.

Në këngën ‘Nuse kosovare’, kushtuar të gjithë atyre  vajzave që jetojnë jashtë Kosovës por edhe brenda saj ka arritur të marrin  afër 13 milionë klikime në kanalin YouTube.

Suksesi i tyre po arrihet gjithmonë nga puna e tyre e palodhshme për muzikën si dhe në bashkëpunim me produksionin e tyre besnik VIZIONI LIBONIA./OnAir

‘Ja pam sherrin kësaj Evrope tuj na marrur oj djemt e ri na la vendin o pa rini’! Kjo këngë e Resmije Krasniqit do t’ju bëjë të mendoni dy herë më shumë për vendin

‘Ja pam sherrin kësaj Evrope tuj na marrur oj djemt e ri na la vendin o pa rini’! Kjo këngë e Resmije Krasniqit do t’ju bëjë të mendoni dy herë më shumë për vendin

Resmije Krasniqi ëstë një këngëtare shume e dashur për publikun shqitarë, shkruan OnAir.

Pasi që ajo me tematikat e saj që trajtonë në këngët e saj ka arritur të bëjë për vete një numër të madh të adhuruesëve.

Kollazhi i këngëve të Resmies është nga më i ndryshimi, ajo i ka kënduar vendlindjes, dashurisë dhe temave që ajo i kaparë që janë më rëndësi për publikun e gjerë.

Po, ajo duket që është më e fokusuar në këngët për vendlindjen kushtuar patrioave, dëshmorëve dhe rinisë së saj.

Me këngën ‘Nal iher o burr i dheut’, iu është përkushtuar vendlindjes ku i thërret të gjithë që mos ta lëshojm vendlindjen se shumë e shumë borxhin ja kemi atdheut.

Këtë dhe shumë projekte tjera Resmije Krasniqi i ka realizuar me produksionin e mirwnjohur shqiptarw VIZIONI LIBONIA./OnAir

“Sonte” Nga Vullnet Sefaja një këngë e cila mbetet një hit i pavdekshëm

“Sonte” Nga Vullnet Sefaja një këngë e cila mbetet një hit i pavdekshëm

Vullnet Sefaja dhe grupi “Marigona” ka lënë gjurmë në industrinë e muzikës dhe pa dyshim që arti i tyre është ngulitur në mendjen e një mase të gjerë dëgjuesish shkruan OnAIR

Rreshtat e tekstit mbaheshin mend nga pothuajse çdo i ri kosovar, e vazhdojnë të dëgjohen me kaq dashuri edhe në ditët e sotme.

Ju kujtohet hiti dedikuar dashurisë “Sonte” mbetet një hit i pavdekshëm në muzikën shqiptare.

Më poshtë mund ta gjeni linkun e plotë të këngës “Sonte” nga Vullnet Sefaja./OnAir

Kujtojmë se së fundi këngëtari ka publikuar këngën  me titull “Ku je” e cila ka rikthyer grupin Marigona sërish në muzikë.

E patjetër kjo gjë ka arritur të i bëjë të lumtur gjithë adhuruesit e muzikës së këngëtarit.

Pse po i bën zemra “Rram pam pam”Dona Janoves?

Pse po i bën zemra “Rram pam pam”Dona Janoves?

Nuk ka shumë kohë që është bërë pjesë e skenës muzikore shqiptare por kjo se ka penguar që sot Dona Janova të listohet në mesin e këngëtarëve shumë të suksesshme, shkruan OnAir

Por këngëtarja e njohur duket që talentin e ka trashëguar nga nëna e saj Afërdita Demaku, madje të dyja duket që kanë arritur që të publikojnë projekte muzikore me miliona klikime.

Këngëtarja Dona Janova ka një projekt muzikor me titull “Rram Pam Pam” dhe ka arritur mijëra klikime në YouTube./OnAir