Select Page
Genc Prelvukaj zgjedhet udhëheqës i shoqatës së APIK-ut!

Genc Prelvukaj zgjedhet udhëheqës i shoqatës së APIK-ut!

Genc Prelvukaj tashmë është zgjedhur kryesues i APIK, shkruan OnAi

Këtë e ka bërë të ditur vet APIK përmes një deklaratë të lëshuar ku kanë treguar që tashmë Prelvukaj do të jetë udhëheqës i kësaj shoqate.

APIK është shoqatë për menaxhimin kolektiv të të drejtave të autorit dhe të drejtave të përafërta në fushën e muzikës. Kjo shoqatë përfaqëson autorët, prodhuesit , interpretuesit e Kosovës.

APIK është licensuar nga Zyra për të Drejtat e Autorit në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit.

Më parë është drejtuar nga kompozitori Florent Boshnjaku!

Urime Genci!

Mos harroni, nesër në ora 21:00 transmetohet seriali më i ri vendor ‘SHPK NAZI’ në RTV Dukagjini

Mos harroni, nesër në ora 21:00 transmetohet seriali më i ri vendor ‘SHPK NAZI’ në RTV Dukagjini

Tashmë çdo të shtunë nga ora 21:00, mund ta ndiqni në RTV Dukagjini serialin më të ri vendor ‘SHPK NAZI’.

Ky serial përveç që ka për qëllim argëtimin e audiencës ka për qëllim edhe promovimin e produkteve vendore, shkruan OnAir.

Realiteti kosovar i bizneseve dhe vështirësitë e pronarëve të tyre do paraqiten më së miri çdo të shtunë në ora 21:00 nga personazhet e serialit ‘SHPK NAZI’.

Andaj, për ti ndjekur këto ngjarje interesante nga aktorët e njohur shqiptarë ndiqeni emisionin e plotë neser në ora 21:00./OnAir

Çka është bukuria e brendshme? E tregon Luran Ahmeti në OXYGEN!

Çka është bukuria e brendshme? E tregon Luran Ahmeti në OXYGEN!

Të gjithë e mbani mend aktorin e njohur Luran Ahmeti si pjesë e filmit “TAKEN 2”  për rolin e tij të komentuar brenda kastit të jashtëzakonshëm brenda këtij prodhimi kinematografik, shkruan OnAir

Aktori i njohur ka qenë i ftuar në OXYGEN dhe ka vendosur që të rrëfehet ekskluzivisht dhe të tregojë madje edhe për jetën e tij profesionale por edhe private.

Ai madje duke qeshur ka vendosur që të tregojë se si e konsideron ai bukurinë e brendshme.

A pajtohet Besim Dina?

E kuptoni në linkun e listuar më poshtë!

Simoni dhe Valoni kanë disa fjalë për kryeministrin Ramush Haradniaj rreth pagës minimale!

Simoni dhe Valoni kanë disa fjalë për kryeministrin Ramush Haradniaj rreth pagës minimale!

Jemi mësuar tashmë që moderatorët e emisionit ‘Pika’, çdo ngjarje  që ndodh në vend ta shndërrojn edhe në ngjarje humoristike.

Valon Maloku dhe Simon tanushi në emisionin e fundit kanë ironizuar me kryeministrin Ramush Haradinaj  i cili nuk po e rritë pagën minimale për sektorin privat.

Se si e kanë kthyer këtë ngjarje aktuale në vend në skenë humoristike shiheni emisionin satirik ‘Pika, nga minuta e e 4./OnAir

Afro 400 mijë klikime për serialin “IStar”! Madje me secilin episod të publikuar!

Afro 400 mijë klikime për serialin “IStar”! Madje me secilin episod të publikuar!

Një serial i ri që është bërë pjesë e guidës programore të RTK-së dhe që gjithmonë po arrin sukses të jashtëzakonshëm, shkruan OnAir

Seriali vendor “iStar” ka arritur që të kthehet në një prodhim shumë të dashur për shqiptarët për një kohë shumë të shkurtër, shkruan OnAir

Të dielen është transmetuar episodi i ri i serialit që po cilësohet shumë i suksesshëm.  Madje edhe me këtë episod kanë arritur që të sigurojnë afro 400 mijë klikime./OnAir

Miranda Hashani flet edhe për operacionet plastike!

Miranda Hashani flet edhe për operacionet plastike!

Këngëtarja e njohur Miranda Hashani gjithmonë është konsideruar si një ndër emrat më të dashur të diskografisë shqiptare me rekorde të shumta muzikore, shkruan OnAir

Këngëtarja e njohur do të jetë e ftuar në formatin televiziv “Oxygen” në ekranin e Klan Kosova këtë të shtunë duke nisur nga ora 21:00.

Ajo madje ka folur edhe për operacionet plastike të cilat duken që janë bërë trend në të gjithë botën, madje edhe në Kosovë./OnAir