Select Page
Njihuni me familjen modeste që gëzoi zemrat e shqiptarëve!

Njihuni me familjen modeste që gëzoi zemrat e shqiptarëve!

Teologu Elvis Naçi gjithmonë arrin që në ligjeratat e tij të cilat i publikon në kanalin zyrtar në YouTube të sjell mesazhe edhe për të rinjët dhe përceptimin e jetës, shkruan OnAir

Një nga emisionet më të dashura për shqiptarët është padyshim ai me titull “Shqiptarët për shqiptarët” dhe është një nga formatet televizive që ju del në ndihmë familjeve që jetojnë në varfëri të skajshme, shkruan OnAir

Kësaj radhe do të të njihuni me historinë e një familje modeste që arriti që të gëzonte zemrat e shqiptarëve//OnAir

A dallojnë bisedat që bëhen në odat shqiptare? Na tregojnë tek “Vendlindja ime”!

A dallojnë bisedat që bëhen në odat shqiptare? Na tregojnë tek “Vendlindja ime”!

Gjithmonë në serialin vendor “Vendlindja ime” pasqyrohet realiteti shqiptar, madje thënë më mirë situatat e shumta të cekura janë aktuale gjithmonë, çdo ditë në shoqërinë shqiptare, shkruan OnAir

Një serial që ka arritur rekorde të audiencës me secilin episod të publikuar në ekranin e RTK-së.

Madje ata arrijnë që të kthehen pas në kohë dhe shpeshherë të pasqyrojnë edhe një realitet tjetër shqiptar siç janë odat shqiptare që duket që kohëve të fundit nuk është se i praktikojnë shqiptarët.

Msitnitë i kanë zgjedhur si temë kryesore kësaj radhe/OnAir

Mixha Bibë ka një mesazh për politikanët shqiptar! Po na detyroni me marr pasaportë të Serbisë!

Mixha Bibë ka një mesazh për politikanët shqiptar! Po na detyroni me marr pasaportë të Serbisë!

Konsiderohet si një ndër prodhimet më të veçantë televizive që transmetohet çdo të enjte në ekranin e First Channel, shkruan OnAir

Është ky formati televiziv “Ministria e Shyhretit” që gjithmonë arrin që të kthehet në një emision shumë të shikuar si gjatë transmetimit në televiziv por edhe me shikimet e shumta që kap në kanalin zyrtar të First Channel në YouTube.

Kësaj radhe në episodin e 19 ata kanë pasur si të ftuar special deputetin nga radhët e Nismës për Kosovën, Milaim Zeka.

Por Mixha Bibë në këtë episod ka vendosur që të ju drejtohet të gjithë politikanëve shqiptar, duke ju thënë se për shkak të mungesës së vizave janë të detyruar madje të marrin pasaporta serbe./OnAir

Afro 400 mijë klikime për serialin “IStar”! Madje me secilin episod të publikuar!

Afro 400 mijë klikime për serialin “IStar”! Madje me secilin episod të publikuar!

Një serial i ri që është bërë pjesë e guidës programore të RTK-së dhe që gjithmonë po arrin sukses të jashtëzakonshëm, shkruan OnAir

Seriali vendor “iStar” ka arritur që të kthehet në një prodhim shumë të dashur për shqiptarët për një kohë shumë të shkurtër, shkruan OnAir

Të dielen është transmetuar episodi i ri i serialit që po cilësohet shumë i suksesshëm.  Madje edhe me këtë episod kanë arritur që të sigurojnë afro 400 mijë klikime./OnAir

A do bëhet liberalizimi i vizave? Na tregojnë tek “Ministria e Shyhretit”!

A do bëhet liberalizimi i vizave? Na tregojnë tek “Ministria e Shyhretit”!

Tek formati televiziv “Ministria e Shyhretit” në secilin episod arrijnë që të ironizojnë me temat aktuale në shoqërinë shqiptare, shkruan OnAir

Formati televiziv “Ministria e Shyhretit” në secilën puntatë të publikuar po arrin që të kthehet në një nga prodhimet televizive më të dashura shqiptare, shkruan OnAir

Madje duket që edhe në episodin që është transmetuar mbrëmë ata kanë arritur që të sjellin shumë situata komike dhe ironizuese.

Kësaj radhe bashkë me mysafirin Milaim Zeka ata kanë vendosur të ironizojnë me vizat./OnAir

A e mbani mend hitin “Mos me lini vet”? Miranda Hashani do ta këndojë live në Oxygen!

A e mbani mend hitin “Mos me lini vet”? Miranda Hashani do ta këndojë live në Oxygen!

Këngëtarja e njohur Miranda Hashani gjithmonë është konsideruar si një ndër emrat më të dashur të diskografisë shqiptare me rekorde të shumta muzikore, shkruan OnAir

Jemi të bindur që nuk e keni harruar hitin e saj “Mos me lini vet” që edhe sot e kësaj dite vazhdon që të dëgjohet dhe të jetë një ndër baladat më të dashura shqiptare.

Këngëtarja e njohur do të jetë e ftuar në formatin televiziv “Oxygen” në ekranin e Klan Kosova këtë të shtunë duke nisur nga ora 21:00.

Madje gjatë minutazhes së rezervuar për këtë emision ajo do të këndojë këtë projekt muzikore live./

Nuk duhet ta humbisni./OnAir