Select Page
Premierë: Afërdita Demaku sjell në treg “Qitja pikën”

Premierë: Afërdita Demaku sjell në treg “Qitja pikën”

Këngëtarja e muzikës popullore Aferdita Demaku tregut muzikor i ka shtuar edhe një hit tjetër. Ajo sapo ka publikuar këngën me  titull “Qitja pikën”, shkruan OnAIR

Një këngë të cilën këngëtarja e ka realizuar edhe me videoklip madje xhirimet e këtij klipi janë bërë në Maldive.

Të gjitha projektet që këngëtarja sjell në treg bashkëpunime apo solo kapin miliona klikime në YouTube, e një fat të tillë pritet ta ketë edhe “Qitja pikën”.

Mos e humbisni një super projekt nga Afërdita Demaku./OnAIR

 

“Çika e nanës” me rekord të ri Motrat Mustafa me këngën dedikuar nënës kanë arritur 3 milionë klikime

“Çika e nanës” me rekord të ri Motrat Mustafa me këngën dedikuar nënës kanë arritur 3 milionë klikime

“Çika e nanës” nga zëri i Motrave Mustafa ka arritur të depërtojë në çdo vend, shkruan OnAIR

Një këngë e cila pa kaluar shumë ditë nga publikimi ka arritur të prek zemrat e të gjithëve, një histori unike nga ato se çfarë kemi dëgjuar kanë shpalosur për gjithë fansat e tyre këngëtatret.

“Çika e nanës” një projekt në të cilin për herë të parë është paraqitur edhe nëna e këngëtareve duke e bërë edhe më të veçanta se që ishte këtë këngë. E rreshtuar edhe në shumë toplista të tjera si në Gjermani e Zvicër kjo këngë është rikthyer në një këngë hit për kohë të shkurtër,

E në kanalin zyrtar të Motrave Mustafa kjo këngë ka kapur 3 milionë klikime.

Teksti & Muzika: Ilir Berani Orkestrimi: Nexhat Mujovi – Virusi

Reja e Shyhrete Behlulit një nuse e dashur për të gjithë familjen

Reja e Shyhrete Behlulit një nuse e dashur për të gjithë familjen

Learta Jakupi është njëra ndërë nuset më të pëlforua të estradës shqiptare në mediat rozë.

Krejt këtë vëmendje mediatike ajo e ka marrë pasi që u bë reja e bilbilit të muzikës popullore Shyhrete Behlulit, shkruan OnAir

Learta që prej kurorëzimit të dashurisë së saj me djalin e Shyhrte Behlulit, u përfolë shumë për të si për pamjen e bukur që posedon ashtu edhe për raportet që ka me familjen e burrit.

Po, në fotot që postohen si nga Learta ashtu edhe nga familjarët e tjerë të Shyhrete Behlulit, ajo duket të jetë një nuse shumë e dashur për të gjithë familjen.

Së fundmi Shyhete Behluli ka postuar disa foto ku Learta shihet përkrah vjehrrës, vjehrrit dhe kunatave të saj me shumë dashuri./OnAir

Kjo fotografi e kthen kohën pas për Gilin

Kjo fotografi e kthen kohën pas për Gilin

I përkasin të njëjtës gjeneratë, madje ishin edhe shoqe në shkollë.

Gili e Aida për vite me radhë e kanë kryesuar listën e këngëtareve më të popullarizuara e të pëlqyera nga publiku.

Ndërkohë që Gili është aktive edhe sot e kësaj dite në botën e muzikës, Aida është larguar dukshëm dhe nuk po e gjen dëshirën për tu kthyer, e kështu tha edhe bashkëshorti i saj, këngëtari Armend Rexhapgiqi.

Kështu ishin dikur këngëtaret tona.

Shyhrete Behluli i këndoj familjes ndër vite, këto janë këngët më të bukura

Shyhrete Behluli i këndoj familjes ndër vite, këto janë këngët më të bukura

Shyhrete Behluli listohet si njëra nga këngëtaret më me nam në skenën muzikore, shkruan OnAir.  Ajo në projektet e saj ka trajtuar tema nga më të ndryshme, që janë dhe kanë qenë aktuale në vendin tonë.

Me mënyrën që ajo ka gjetur të trajtoj çdo gëzim e çdo hidhërim përmes këngëve të saj, ka arritur të marr pas vete miliona fansa.

Këngëtarja rëndësi të veçantë në këngët e saj i kushton familjes për çdo gëzim si për dasma lindje të fëmijëve dhe ngjarje të tjera në familje. Disa nga këngët të cilat ju dedikuan familjarëve janë:

 

Këngët e Shyhretes, gjithnjë arrijnë të marrin miliona klikime. E për këto suksese të këngëtarës duhet cekur edhe produksionin VIZIONI LIBONIA, i cili arrin me një prefeksionshmëri ti realizoj projektet e këngëtares.

Më poshtë mund të ndiqni një përmbledhje të këngëve për familjen të kushtuara nga zëri i ëmbël shyhrete Behluli./OnAir

Sulmon ish-gruan fizikisht! Profesoresha Hana shpëtohet nga nxënësi i saj!

Sulmon ish-gruan fizikisht! Profesoresha Hana shpëtohet nga nxënësi i saj!

Seriali vendor “iStar” ka pak kohë që ka startuar në guidën programore të RTK-së dhe po arrin që të kthehet në një ndër prodhimet televizive më të komentuara dhe më të klikuara, shkruan OnAir

Situata shumë interesante të cilat gjithmonë pasqyrohen në minutazhen e rezervuar të këtij seriali.

Tashmë janë transmetuar 10 episode dhe secila ka arritur që të jetë shumë e suksesshme duke arkivuar mijëra klikime në YouTube.

Madje në promon e publikuar mund të shikoni se si madje pasqyrohet raportin mes një çifti që janë ndarë për shkak të dhunës fizike të ushtruar nga burri./OnAir