Select Page
Kujt i thotë të dua Kushtrim Dobra?

Kujt i thotë të dua Kushtrim Dobra?

Kushtrim Dobra edhe pse nuk ka shumë vite që e ka pushtuar skenën muzikore ai ka arritur të jetë njëri ndërë këngëtarët më të dëgjuar nga i gjithë publiku shqiptarë.

Ai përveç që ka realizuar projekte të shumëta, këndon edhe në dasma ku nën inerpretimin e tij dhezet atmosfera në maksimum.

Projekti i tij i fundit ‘Të dua’, të cilin e ka realizuar në bashkëpunim me produksionin VIZIONI LIBONIA, ka arritur ti marrë afër 1 milion klikime, duke mbetur si njëra ndër këngët më të dëgjuara nga ai.

Se në çfarë mënyre ja deikon këtë këngë dashurisë Kushtrim Dobra, dëgjojeni këngën në vazhdim./OnAir.

Afro 400 mijë klikime për serialin “IStar”! Madje me secilin episod të publikuar!

Afro 400 mijë klikime për serialin “IStar”! Madje me secilin episod të publikuar!

Një serial i ri që është bërë pjesë e guidës programore të RTK-së dhe që gjithmonë po arrin sukses të jashtëzakonshëm, shkruan OnAir

Seriali vendor “iStar” ka arritur që të kthehet në një prodhim shumë të dashur për shqiptarët për një kohë shumë të shkurtër, shkruan OnAir

Të dielen është transmetuar episodi i ri i serialit që po cilësohet shumë i suksesshëm.  Madje edhe me këtë episod kanë arritur që të sigurojnë afro 400 mijë klikime./OnAir

As më pak as më shumë për ty po bëjë lum! Një këngë e veçantë për dashurinë nga Shaqir Cërrvadiku

As më pak as më shumë për ty po bëjë lum! Një këngë e veçantë për dashurinë nga Shaqir Cërrvadiku

Shaqir Cërrvadiku njihet si njëri ndër këngëtarët më të dashur të estradës tonë shqiptare.

Edhe pse tash e një kohë nuk është i parnishëm në skenën muzikore, këngët e tij nuk reshtin së dëgjuari.

Në projektet që ai i ka realizuar i ka kënduar shumë temave që kanë qenë dhe janë aktuale në vendin tonë, shkruan OnAir.

Ai në këngën ‘Për ty po bajm lum’, të cilën ja ka kushtuar dashurisë e ka realizuar në bashkëpunim me produksionin VIZIONI LIBONIA, ku ka arritur të marrë mijëra klikime.

Për ta dëgjuar edhe ju këtë këngë të vjetër të këngëtarit  Shaqir Cërrvadikut për dashurinë klikoni në linkun e mëposhtëm./OnAir

Vjen Audi S5! Publikohen fotografitë e para!

Vjen Audi S5! Publikohen fotografitë e para!

Modeli S5 nga zero deri në 100 km/h arrin për 4.8 sekonda dhe ka shpejtësi maksimale 250 km/h.

Nga ana tjetër, tregjet jashtë Evropës, mbi të gjitha, Amerika Veriore do të marrë modelin S5 me 3.0-litra TFSI V6 njësi turbo-benzinë. Audi ofron S5 në dy versione – Coupe dhe Sportback.

Çmimi i veturës në Gjermani është 65.300 euro.

Miranda Hashani flet edhe për operacionet plastike!

Miranda Hashani flet edhe për operacionet plastike!

Këngëtarja e njohur Miranda Hashani gjithmonë është konsideruar si një ndër emrat më të dashur të diskografisë shqiptare me rekorde të shumta muzikore, shkruan OnAir

Këngëtarja e njohur do të jetë e ftuar në formatin televiziv “Oxygen” në ekranin e Klan Kosova këtë të shtunë duke nisur nga ora 21:00.

Ajo madje ka folur edhe për operacionet plastike të cilat duken që janë bërë trend në të gjithë botën, madje edhe në Kosovë./OnAir

Njihuni me familjen modeste që gëzoi zemrat e shqiptarëve!

Njihuni me familjen modeste që gëzoi zemrat e shqiptarëve!

Teologu Elvis Naçi gjithmonë arrin që në ligjeratat e tij të cilat i publikon në kanalin zyrtar në YouTube të sjell mesazhe edhe për të rinjët dhe përceptimin e jetës, shkruan OnAir

Një nga emisionet më të dashura për shqiptarët është padyshim ai me titull “Shqiptarët për shqiptarët” dhe është një nga formatet televizive që ju del në ndihmë familjeve që jetojnë në varfëri të skajshme, shkruan OnAir

Kësaj radhe do të të njihuni me historinë e një familje modeste që arriti që të gëzonte zemrat e shqiptarëve//OnAir

Se njerëz të mirë mos me pas moti toka s’na kish majtë, kohë e re qysh e kemi pru moti toka na kish lëshu! Kështu ju këndon kohërave të vjetra Mahmut Ferati

Se njerëz të mirë mos me pas moti toka s’na kish majtë, kohë e re qysh e kemi pru moti toka na kish lëshu! Kështu ju këndon kohërave të vjetra Mahmut Ferati

Mahmut Ferati i ka kënduarë dhe i këndon vendit me aq shumë dashuri, sa që kur ti dëgjojmë këngët e tij na rrëqethet trupi nga tekstet e tij.

Ai me këngën ‘Toka s’na kish majtë’, ku e tregon ndryshimin në mes kohërave se qysh kanë ndryshuar tash, tu mos pas dashur njëri me tjetrin. Duke munguar respekti për njerëzit si dhe atë që pasuria disa persona i ka larguar nga vetëvetja e tyre.

Me këtë këngë ai ka arritur të marrë shumë njerëz afër veti, pasi që trajton një situatë që për shumë njerëz ngjallë shumë nostalgj.

Relizimin e kësaj kënge të veçantë këngëtari e ka bërë me produksionin e mirënjohur shqiptar VIZIONI LIBONIA./OnAir

A dallojnë bisedat që bëhen në odat shqiptare? Na tregojnë tek “Vendlindja ime”!

A dallojnë bisedat që bëhen në odat shqiptare? Na tregojnë tek “Vendlindja ime”!

Gjithmonë në serialin vendor “Vendlindja ime” pasqyrohet realiteti shqiptar, madje thënë më mirë situatat e shumta të cekura janë aktuale gjithmonë, çdo ditë në shoqërinë shqiptare, shkruan OnAir

Një serial që ka arritur rekorde të audiencës me secilin episod të publikuar në ekranin e RTK-së.

Madje ata arrijnë që të kthehen pas në kohë dhe shpeshherë të pasqyrojnë edhe një realitet tjetër shqiptar siç janë odat shqiptare që duket që kohëve të fundit nuk është se i praktikojnë shqiptarët.

Msitnitë i kanë zgjedhur si temë kryesore kësaj radhe/OnAir

Enca: Duke bërë ‘twerk’ e mbani doktorin larg për një vit

Enca: Duke bërë ‘twerk’ e mbani doktorin larg për një vit

Enca Haxhia nuk është vetëm një nga këngëtaret më të pëlqyera, ndër personazhet më të ndjekur në Instagram por gjithashtu edhe ndër më të komentuarat.

Ajo është shumë aktive si në publikimin e këngëve të reja të cilat bëjnë gjithmonë bujë, por edhe me koncerte të ndryshme në Shqipëri dhe jo vetëm.Ditën e sotme ajo e ka nisur ditën me disa këshilla për fansat dhe ndjekësit e saj.

Enca ka publikuar disa foto ku shihet duke kërcyer twerk ndërkohë që përmbi to ka shkruar se ky kërcim është i duhuri për të mbajtur veten në formë dhe larg doktorit.

 

Mixha Bibë ka një mesazh për politikanët shqiptar! Po na detyroni me marr pasaportë të Serbisë!

Mixha Bibë ka një mesazh për politikanët shqiptar! Po na detyroni me marr pasaportë të Serbisë!

Konsiderohet si një ndër prodhimet më të veçantë televizive që transmetohet çdo të enjte në ekranin e First Channel, shkruan OnAir

Është ky formati televiziv “Ministria e Shyhretit” që gjithmonë arrin që të kthehet në një emision shumë të shikuar si gjatë transmetimit në televiziv por edhe me shikimet e shumta që kap në kanalin zyrtar të First Channel në YouTube.

Kësaj radhe në episodin e 19 ata kanë pasur si të ftuar special deputetin nga radhët e Nismës për Kosovën, Milaim Zeka.

Por Mixha Bibë në këtë episod ka vendosur që të ju drejtohet të gjithë politikanëve shqiptar, duke ju thënë se për shkak të mungesës së vizave janë të detyruar madje të marrin pasaporta serbe./OnAir