Sot është duke u zhvilluar superfinalja e Z-Mobile Streetball Kosova në sheshin Zahir Pajaziti në Prishtinë.

Pas përmbylljes së garave kualifikuese në 7 qytetet më të mëdha të vendit, në mbarë Koosvën dhe caktimit të 8 skuadrave më të mira të edicionit të sivjetmë, sot  këto ekipe do të luftojnë për titullin e kampionit të Z Mobile Streetball Kosova