Këngëtarja e njohur Afërdita Demaku, kohët e fundit është parë në paraqitje publike së bashku me vajzën e saj Dona Janova.

Kjo pasi që, Dona i ka hyrë tregut muzikor si artiste e rrymës popullore, njësoj sikurse e ëma e saj.E shpesh nënë e bijë i shohim të veshura me të njëjtin stil dhe elegancë. Afërdita e Dona u bënë një dyshe në skenën e muzikës popullore, por edhe që kanë fituar zemrat e publikut.

Shumë nga fanset e tyre do t’i lënë gojëhapur me këtë paraqitje Afërdita e vajza e saj.