Shyhrete Behluli tashmë e ka dëshmuar që është zëri më i veçantë i muzikës popullore. Tashmë po të njejtin fat po e ka edhe vajza e saj Engjëllusha e cila gjithashtu e ka nisur karriërën me hapa të sigurtë.

Një nga bashkëpunimet më të diskutuara në estradë është padyshim “Deshti Fati” nga Shyhrete Behluli dhe Engjëllusha Salihu. Ato për kohë rekord kanë arrritur shifra marramendëse në Youtube, shkruan Popullore.com

Ato tashmë janë duke i afruar 2 milionëshit./Por a e keni ditur që këtë këngë e ka shkruar Ilir Berani.

Në fakt ai ka shkruar disa projekte muzikore për këngëtaren Shyhrete Behluli./Popullore.com