Argjentina është nepërkëmbë nga Kroacia në ndeshjen e dytë të grupeve në Kupën e Botës “Rusia 2018”.Golat në këtë fitore të thellë të kroatëve u shënuan nga Ante Rebic (53′), Luka Modric (80′) dhe Ivan Rakici (90+).

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte mesfushori Rakitic, i cili pas paraqitjes brilante u vlerësua me notë 9.2.
Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshjes shkoi për portierin e Argjentinës, Ëilly Caballero që u notua me 4.8.

https://s.w.org/images/core/emoji/13.0.0/72x72/2b55.png