Krelan e mbushur

Receta:

1/2 gota gjalpë,
2 vezë,
1 luge te çajit kripë,
1/4 luge te gjelles karbonat,
1,5 gota miell,
1/2 gota qumësht,
1 luge te gjelles lëng limoni,
2 qepë fleta,
2 hudhra copa,
2 domate.

Përgatitja:

Furrën e ndezim në temperaturë 180 gradë celsius, gjalpin, vezët dhe karbonatin e përziejmë në një enë.

Pastaj ia shtojmë miellin, qumështin, lëngun e limonit dhe e përziejmë, në një tigan e fletat e qepës dhe fletat e hudhrës i fërgojmë.

İa shtojmë përbërësit e tjerë, glazurës ia japim formën dhe e vëmë në furrë për pjekje për 30 minuta.

Ju bëftë mirë!