Learta Jakupi është reja e këngëtares së njohur të muzikës popullore, Shyhrete Behlulit.

Ajo u bë e njohur për shkak të vjehrrës së saj, dhe tani ka një mori ndjekësish në instagram.

Madje tashmë ka hapur edhe biznesin e saj më të ri të cilin e promovon vazhdimisht. Learta është shumë aktive në rrjetet sociale, ku bën postime nga më të ndryshmet.

E në postimet e saj mund të shohim shpesh edhe Matinin të cilën kanë një buzëqeshje shumë të njëjtë.