Janë çift i dashur për publikun.
Alban Mehmeti dhe Fjollca Svirca kohë pas kohe sjellin fotografi nga përditshmëria e tyre, shkruan lajmi. Së fundi, ata ndanë me ndjekësit në rrjete sociale një imazh në të cilin shfaqen shumë elegantë. Dyshja dukeshin shumë të dashuruar përkrah njëri-tjetrit, ndërsa po shkëlqenin të veshur me kostume elegante.

Për ndryshe, projekti i fundit muzikor nga Alban Mehmeti është “Dashnia jem”, në duet me Kaltrina Selimin.