“Unë kam lindur në Belgjikë dhe jam belg”, kjo deklaratë e Adnan Januzajt ditë më parë në konferencë për medie me Belgjikën në Botërorin e Rusisë ka ngjallur debat të madh në Kosovë.

Bylbyl Sokoli dhe Ismet Munishi kanë folur shumë për këtë deklaratë të ish mesfushorit të Manchester United dhe kjo i ka penguar babait të lojtarit, Abedin Januzaj.

Por kështu i kundërpërgjigjet atij Bylbyl Sokoli