Morena Taraku është njëra nga ish miset dhe modelet më të njohura shqiptare.

E me pamjen e saj ajo shumë shpesh bënë përshtypje, e për më tepër shndërrohet në temë të diskutimeve.

Së fundi, Morena ka publikuar një imazh të ri në llogarinë e saj në “Instagram” ku shihet shumë seksi dhe provokuese veshur në bikini më shumë ngjyra.

Në këtë imazh, ajo kishte mbuluar fytyrën por që të njëjtën gjë nuk e kishte bërë edhe me trupin.“Tepër e nxehtë” kishte shkruar ajo bashkangjitur me fotografi.