Basketbollisti i njohur amerikan, Kobe Bryant ka vdekur pas një përplasje me helikopter.

Sipas TMZ, ylli i NBA po udhëtonte me tre persona tjerë me helikopterin e tij privat kur ndodhi dhe aksidenti.

Si pasojë e këtij aksidenti, të pesë personat që gjendeshin në helikopter kanë gjetur vdekjen.

Ende nuk dihet shkaku i aksidentit, derisa policia vendase po merret me rastin.