Ajo është padyshim këngëtarja më e komentuar për jetën personale.
Që nga koha kur u martua, Adelina Tahiri po komentohet çdo ditë e më shumë nga mediet rozë, e cila shumë shpejtë pritet të bëhet nënë.

Në Instagram ajo është mjaft aktive, ku kësaj radhe, si shumë kolegë të saj, ka vendosur ti përgjigjet pyetjeve të shumta aty, duke publikuar shumë sosh.

Përveç shtatzënisë, bashkëshortit dhe komplimenteve të shumta, Adelina ka pranuar edhe pyetje negative, e cila pa hezituar aspak i është përgjigjur.