Që nga martesa me djalin e këngëtares Shyhrete Behluli, emri i saj u lakua shumë në media

.Learta Jakupi dhe Kushtrim Salihu u martuan dy vite më parë, ku tanimë kanë dhe një djalë të quajtur Matin.

Por, duket se që nga lindja e Matinit ajo nuk ka arritur të rikthejë format trupore.

Së fundmi, Learta ka qenë pjesë e një kanagjegji, ku e veshur me fustan ngjyrë ari të ngushtë, i dolën në pah tulet e tepërta.