Learta ka publikuar imazhet më të bukura nga një dasmë ku ajo ishte mbrëmë.

E veshur me një fustan të zi elegant dhe e rregullaur nga kunata e saj.

E ka dëshmuar shumë herë se është ‘nusja’ më e bukur në estradën kosovare dhe po vazhdon të mbajë këtë titull.

Edhe mbrëmë ajo mori gjithë vëmendjen nga dasmorët si reja e këngëtares së famshme, Shyhretës.