Now Reading
Pas specave dhe domateve, është koha e karotave turshi!

Pas specave dhe domateve, është koha e karotave turshi!

Recetë jo shumë e zakonshme e turshive, por me një shije të jashtëzakonshme!

 

Receta:

600 gram karota
1 tufë majdanoz
10 thelpi hudhër
1 lugë kafeje limontozë
1 filxhan kafeje uthull
1 lugë gjelle me kripë
pak piper kokërr
ujë të valuar

Përgatitja:

Pasi keni larë dhe qëruar karotat, i prisni përsëgjati me ndihmën e një thike.

See Also

Në një kavanoz me madhësi mesatare, fusni hudhrën, uthullën, limontozën, kripën e piperin.

I mbuloni me ujin e nxehtë dhe në fund shtoni majdanozin.

E mbyllni kapakun dhe i ruani në një vend të freskët e të errët për 4 javë. Pas kësaj mund t’i konsumoni!

What's Your Reaction?
Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Scroll To Top