Suedia dhe Zvicra rezervuan një ndeshje mjaftë interesante, por që në fund fitues i nxori suedezët me rezultat 1-0.

Rastin më të mirë për Zvicrën e kishte Blerim Xhemaili që gjuajti fortë në minutën e 39-të, por që goditja shkoi mbi portë.

Pjesën e dytë Zvicra e nisi më mirë, duke mbajtur topin dhe duke krijuar raste para porte.

Mintua e 66-të ishte e dhimbshme për Zvicrën. Lojtari më i mirë i Suedisë, Emil Forsberg, gjuan fuqishëm, ndrërsa Akanji ia ndërron anën, për të përfunduar në rrjetë (1-0).

Zvcira pas pranimit të golit tentoi me të gjitha forcat të sulmojë, por pa sukses.

Rastet më të mira i kishte Breel Embolo dhe Seferovic, por nuk kishin fat.

Në fund Zvicra mbeti pa një lojtar, kur Lang u ndëshkua me të kuq.

Suedia kalon në tetë skuadrat më të mira, ndërsa Zvicra përshëndetet nga Kampionati Botëror.