Qofte me patate

Receta:

1 kg patate,
1 qepë,
200 gr mish,
1 vezë,
3 copa bukë bajat,
kripë,
qimnon,
vaj vegjetal.

Përgatitja:

Patatet vendosni në një tenxhere për zierje, qepën e preni në copa të vogla.

Patatet i përzieni me qepë dhe ujë, copat e bukës i grimconi dhe i përzieni të gjithë përbërësit në një vend.

Nga glazura formoni qofte me patate dhe fërgoni në tigan me pak vaj.

Ju bëftë mirë!