Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Albena Reshitaj, ka qenë një prej mysafirëve në emisionin Duelit Botërorit të të shtunës mbrëma që u transmetua në RTV Dukagjini.

Gjatë emisionit, ajo ka dhënë një lajm të rëndësishëm për talentët nga Kosova dhe që jetojnë jashtë vendit.