Role e shpejtë dhe shumë e shijshme

Receta:

3 vezë,
1 gotë sheqer,
1 filxhan ujë të vakët,
1 gotë miell,
1 vanilje,
1 Pluhur pjekje,
2 lugë të gjellës kakao,
1 shllag krem.

Përmbi:
sos të çokollatës,
lajthia.

Përgatitja:

Vezët dhe sheqerin e tundim në një enë, ia shtojmë ujin e vakët, vaniljën, pluhur pjekjën, miellin dhe kakaon.

Glazurën e derdhim tek letra e pjekjës dhe e vëmë në furrë për pjekje rreth 8-10 minuta.

Pas pjekjës përmbi ia vendosim krem shllagun në të gjithë sipërfaqën dhe ia japim formën role.

Tortës role përmbi ia derdhim sosin e çokollatës së bashku me lajthitë e thyera.