Një familje prej pesë antarësh është shuar në Kosovë, për shkak të një aksidenti automobilistik të ndodhur në afërsi të Suharekës. Dy prindërit dhe tre fëmijët e familjes Sadikaj, humbën jetën në vendngjarje, pasi makina e tyre u përplas me një autobus.

Sipas informacioneve të mediave të kosovës Prindërit dhe tre fëmijët po udhëtonin me një autoveturë tip BMW, gjetën vdekjen në aksidentin e tmerrshëm që ndodhi dje rreth ores 13.30 në afërsi të fshatit Biraçë të Suharekës.