Now Reading
U ndëshkua me karton të verdhë, a do të luajë Muriqi ndaj Çekisë?

U ndëshkua me karton të verdhë, a do të luajë Muriqi ndaj Çekisë?

Në ndeshjen e mbrëmshme ndaj Malit të Zi, sulmuesi Vedat Muriqi u ndëshkua me karton të verdhë pas një konfrontimi fizik me Vladimir Jovoviç në fillim të ndeshjes.

Megjithatë, rregullorja e UEFA-së qartëson gjithçka dhe 25-vjeçari do të jetë i gatshëm për ndeshjen vendimtare të muajit nëntor

Sipas UEFA-së lojtari që merr tre kartona të verdhë pezullohet për një ndeshje në kualifikueset e Evropianit apo Botërorit.

Muriqi duhet të jetë mjaft i kujdesshëm në takimin në Pragë, pasi ndëshkimi i mundshëm atje, do bënte që ai të mos luante në ndeshjen finale ndaj Anglisë.

See Also

Ndryshe, ylli i Fenerbahces shënoi në fitoren 2-0 të Kosovës ndaj malazezëve mbrëmë.

What's Your Reaction?
Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Scroll To Top