Raphael Varane ka pësuar një dëmtim në pjesën e parë në El Clasico, ku kishte edh pretendime për penallti.

Kishte dy incidente më francezin e Real Madridit në zonë e që njëri e ka lënë edhe me pasoja.

Ishte njëri me Ivan Rakitic që e kapi për fanella, ndërsa tjetri kur Clement Lenglet e kishte goditur me këmbë në kofshë bashkatdhetarit të tij.

Është  shfaqur një foto ku shihet këmba e Varane me shenja të lëna pas goditjes, por nuk iu dha një penallti.

Ndeshja mes Barcelonës dhe Real Madridit u mbyll baras pa gola. shkruan OnairSport