Tetë persona janë vrarë e 6 të tjerë janë plagosur në Resulaj të Vlorës, nga një 24-vjeçarë i cili ka qëlluar me kallashnikov.

Ndërkohë që në ndjekje të tij janë vënë forca të shumta të policisë të cilët kanë identifikuar vendndodhjen e autorit.

Burimet nga policia bëjnë me dije se 24-vjeçari është strehuar në një banesë në fshat ndërkohë që forca të shumta të policisë po shkojnë drejt tij pasi që autori është i armatosur dhe dyshohet se ai është me probleme mendore