Xhensila Myrtezaj është këngëtarja më e dashur për publikun si atë të Kosovës, ashtu edhe të Shqipërisë..

Ajo është e njohur për këngët e saj të suksesshme si dhe për bukurinë dhe stilin e saj.
Xhensila është shumë aktive në rrjetet sociale ku bën postime nga më të ndryshmet. Ajo tashmë është bërë nënë e një vajzë, por kjo nuk po e pengon që të jetë aktive.

Sot ka publikuar një foto të kunatës së saj të cilën e quan “Diell”.