Bagazhi i Yll Demajt është tejet i  pasur me shumë projekte që ai ka gjatë gjithë karrierrës si këngëtarë, shkruan Onair

Atë e shohim shpesh herë edhe tek vjen edhe me balada por kësaj radhe Ylli në bashkëpunim me produksionin Vizioni Libonia kanë vendosur të vin me disa këngë të cilat bëjnë pjesë në zhanrin popullore.

Sapo është lansuar kënga me titull “Hajde nuse” këngë kjo e cila është tipike dasmore dhe këndohet në mënyrë të veçantë nga Ylli Demaj./Onair